خاتمی: تحصن آخرین کاری بود که می‌توانستیم انجام دهیم

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در مناظره‌ای که پیش از ظهر امروز یکشنبه با حضور محمدرضا باهنر نائب رئیس مجلس هفتم و محمدرضا خاتمی نائب رئیس مجلس ششم در دفتر انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان برگزار شد، خاتمی طی سخنانی با بیان اینکه می‌خواهم به پزشکی انتخاباتی مجلس هشتم بپردازم، گفت: آنچه بر سر اصلاح‌طلبان آمده است را باید با آمپول، دوا و قرص‌های تقویتی، پزشکی شود. متاسفانه مجالی برای حضور اصلاح‌طلبان اصلی در انتخابات باقی نمانده است. معتقدیم در ‌200 کرسی امکان رقابت نداریم و در بقیه جاها نیز نیروهای دست اول ما ردصلاحیت شدند و سازماندهی‌هایی را که کرده بودیم با یک مهندسی از بین بردند.
خاتمی در ادامه افزود: با این وجود ما برای آنکه جمهوری اسلامی را نظامی می‌دانیم که متعلق به همه ماست نه تنها متعلق به شورای نگهبان و جناح محافظه‌کار، معتقدیم که باید آن را حفظ و با همین اقلیت در انتخابات شرکت ‌کنیم. درست است که نتیجه انتخابات اهمیت دارد اما برای ما در درجه دوم خواهد بود.
نایب رئیس مجلس ششم در ادامه افزود: یکبار آقایان به آنهایی که ظلم می‌کردند معترض شدند؟ قتل‌های زنجیره‌ای، دستگیری دانشجویان، حادثه کوی دانشگاه و ... اتفاقا جالب است که اکثر کسانی که بازداشت شدند اعم از دانشجو و ... بعدها تبرئه شدند.
خاتمی در ادامه افزود: واقعا اگر فکر می‌کنید که کسی رفته است با آمریکا مذاکره کرده است و اسرار نظام را افشا کرده است، چرا اعلام نمی‌کنید؟ ماجرای موسویان را همه شاهد هستیم که نتیجه آن چه شد.
دبیرکل سابق حزب مشارکت در بخش دیگری از سخنان خود افزود: اینکه صحبت‌های یک نفر در مجلس برای طرح‌های سه فوریتی در زمینه انرژی هسته‌ای را به همه نمایندگان نسبت دهند، اشتباه است. من خواهش می‌کنم اگر کسی اسناد کشور را لو داده است دستگیر کنید اعلام کنید اما علنی؛ ما نیز از آنها حمایت می‌کنیم.


 

/ 0 نظر / 7 بازدید